Coaching Travel: W drodze do szczęscia - Sycylia 2016 - zrealizowane - VictoriaTravel.pl

Coaching Travel: W drodze do szczęscia – Sycylia 2016 – zrealizowane

to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

aee44fc32e47f07b5fe3050745ad94ac_L

SYCYLIA 2-9 PAŹDZIERNIKA 2016 PROGRAM – W DRODZE DO SZCZĘŚCIA

Tym razem będziemy skupiać się głównie na tym jak być jeszcze bardziej szczęśliwym 🙂

Jak mówi profesor Tal Ben-Shahar z Uniwersytetu Harvarda „Nie warto zadawać sobie pytania czy jestem szczęśliwy? Ponieważ jest to pytanie zamknięte. Sugeruje ono, że są tylko dwie możliwości – albo jestem szczęśliwy, albo nie. Przy takim podejściu szczęście jest kresem procesu dążenia do szczęścia, konkretnym i wyraźnie określonym punktem, którego osiągnięcie oznacza koniec naszego dążenia. Tyle tylko, że taki punkt nie istnieje, a upieranie się, że jest inaczej – prowadzi wyłącznie do niezadowolenia i frustracji. Dlatego lepiej postawić sobie pytanie” Jak mogę być jeszcze bardziej szczęśliwy?”

Dopiero tak postawione pytanie oddaje prawdziwą naturę szczęścia. I tym będziemy zajmować się przez 7 dni na wyspie szczęśliwej – Sycylii. Będziemy skupiać swoje wysiłki na tym, by jeszcze więcej – by jak najwięcej z niego czerpać. BO „SZCZĘŚCIE TO ZADANIE NA CAŁE ŻYCIE”

Przygotuj się na dużo słońca, piękne plaże, wulkaniczne krajobrazy i tajemnice zaklęte w antycznej architekturze. Sił na zapoznanie się z tym bogactwem wrażeń doda przepyszna kuchnia łącząca tradycje greckie, włoskie, arabskie i hiszpańskie.

Największą wyspę Morza Śródziemnego charakteryzuje niepowtarzalny górzysty krajobraz przechodzący w rozległe równiny oraz wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Sycylia jest tak wyjątkowa, że nie sposób opisać ją w kilku zdaniach. Wyspy Liparyjskie na północy, górujący nad wyspą wulkan Etna, ciekawa śródziemnomorska fauna i flora, barwne targi, hucznie obchodzone święta oraz bogate dziedzictwo kultury i sztuki. Turyści mogą wybierać pomiędzy zwiedzaniem imponujących starożytnych świątyń i twierdz a relaksującym wypoczynkiem na wspaniałych plażach. Jak powiedział kiedyś Johann Goethe: „Sycylia jest kluczem do wszystkiego”. Kto chociaż raz odwiedził południe Włoch, niewątpliwie będzie chciał tutaj wrócić.

Norman Benett Academy to nowoczesna forma szkolenia w zawodach trenera biznesowego i coacha. Rozwijając nasze wieloletnie doświadczenie proponujemy polskie podejście do kształcenia coachów i trenerów biznesu oparte na międzynarodowych standardach szkoleniowych oraz certyfikacie EQA EMCC [European Quality Award Euroean Mentoring & Coaching Council]. Jeśli dotychczasowe nasze programy szkoleniowe w zawodzie coacha oparte były na doświadczeniach biznesowych w międzynarodowych organizacjach oraz dotyczyły dylematów i potrzeb polskich menedżerów, to coachingtravel jest jeszcze bardziej unikalnym i wyspecjalizowanym przedsięwzięciem.

Gdy połączysz wyprawę w nieznane po unikalnych miejscach z coachingiem powstaje coachingtravel. Czym różni się wyprawa coachingowa od klasycznej wycieczki? W klasycznej wycieczce większość elementów jest ściśle zaplanowanych i zazwyczaj nie wydarza się lub nie powinno wydarzyć nic nieprzewidzianego. Natomiast w wyprawie coachingowej rzecz ma się zupełnie inaczej. Przede wszystkim nietypowa sytuacja podroży, wyprawy, wyjścia poza strefę komfortu jest celem samym w sobie. Droga, bycie w podróży, wyprawa jest tym, co stanowi prawdziwą wartość dla podróżnika, coacha, pasjonata. Owszem, podróż jest zaplanowana, podobnie jak ciekawe i inspirujące miejsca do zwiedzania. Zaplanowane są w szczegółach ćwiczenia i rozmowy coachingowe i nawet komfortowe zakwaterowanie, lecz niezaplanowane sytuacje i przygody są również mile widziane, podobnie jak zmiany planów i wyzwania natury logistycznej, psychologicznej, przyrodniczej – one bowiem zapraszają nas do nowych odkryć, do wychodzenia ze strefy komfortu.
Jednak najistotniejszym celem, oprócz doświadczania podróży w kontakcie z malowniczą przyrodą, jest nabywanie umiejętności i kompetencji coachingowych. Droga jest metaforą zmiany. Zmiana to zaproszenie do wyjścia ze strefy komfortu po to, by dokonać oceny stanu obecnego, ustalić cele rozwojowe i spodziewane efekty i wreszcie podjąć modyfikacje we własnym stylu działania. Droga staje się również zaproszeniem do budowy kompleksowej strategii prowadzącej do sukcesu. W coachingtravel zastosowaliśmy jeden z najnowocześniejszych modeli edukacyjnych i rozwojowych. To model kształcenia poprzez zabawę, w czasie aktywnego, ekscytującego podróżowania, w czasie osobistego coachingu w grupie, jako proces poznawania siebie samego, przy jednoczesnym poznawaniu narzędzi coachingowych. Poznasz bowiem gry coachingowe, kołczoGRY, dzięki którym zmiana, rozwój, coaching, procesy grupowe okażą się proste i łatwe w kierowaniu a osobiste odkrycia rozwojowe w zasięgu ręki. Gry coachingowe [kołczoGRY] pozwalają osiągnąć znakomite rezultaty w krótkim okresie czasu. W czasie procesu grupowego następuje zmiana osobista polegająca na odwołaniu się do najsilniejszych osobistych wartości i życiowej misji. Pojawia się głębokie rozumienie własnych i cudzych motywacji oraz praktyczne poznanie narzędzi coachingowych.

Zapraszamy menedżerów, coachów i trenerów, pasjonatów i podróżników, każdego, komu nieobce jest doświadczanie, zabawa, rozwój osobisty i zamiłowanie do podróży, oraz egzotycznych miejsc. Dlatego program dostosowany jest z jednej strony do celów i zadań stawianych wobec ludzi biznesu, lecz również do wszystkich osób ciekawych świata, rozmiłowanych w rozwoju osobistym i doświadczaniu. Będziemy poznawać techniki i narzędzia coachingowe w nowatorskiej formie kołczoGIER. Będziemy uczyć się zarządzania zmianą, uruchamiania ciekawości, osobistej spójności i wewnętrzej charyzmy coacha. Podróż może być również tylko i aż zabawą, dobrym wypoczynkiem, oddechem od codzienności. To Ty zdecydujesz jak wypełnisz podróż, do której cię zapraszamy!

Dlaczego Wyspy Szczęśliwe?

Wyspy Szczęśliwe to w mitologii greckiej miejsce w Hadesie pomiędzy światami, do którego trafiali ludzie uczciwi, dobrzy i spójni by zaznawać wiecznego spokoju i harmonii. Metaforycznie mówi się, że Wyspy Szczęśliwe to miejsce beztroskiego życia w równowadze, gdzie zaznaje się szczęścia i jednoczesnej zgody na otaczający świat, gdzie wygasa potrzeba pogoni za pozornymi oznakami sukcesu. Mieszkańcy tych mitycznych wysp doznawali oświecenia, dzięki któremu mogli czerpać pełnię radości bez uczucia zazdrości lub niespełnienia. W mitologii celtyckiej Wsypy Szczęśliwe to Avalon, miejsce, do którego udał się król Artur ranny i zmęczony poszukiwaniem największego skarbu chrześcijaństwa – świętego Graala. Idea wysp, na których toczy się życie w zgodzie z naturą, w poczuciu wewnętrznej równowagi pojawia się w różnych kulturach i często bywała wątkiem literackim, jako symbol tęsknot ludzkości za naturalnym ładem i poczuciem sensu istnienia.

sycylia_2016_00

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Hotelu Caparena & Wellness Club **** – miejscowość TAORMINA (hotel może ulec zmianie). Kameralny i wyjątkowo elegancki hotel, usytuowany nieopodal urokliwej Taorminy. Do miasta można dostać się darmowym hotelowym busem. Typowo sycylijska atmosfera, świetna kuchnia oraz przepiękna prywatna plaża hotelowa zadowolą nawet wymagających gości. Do ich dyspozycji jest duże spa, oferujące możliwość korzystania z krytego basenu, łaźni parowej czy różnorodnych masaży.

sycylia_2016_04

Mocne strony hotelu

 • W spokojnym miejscu
 • Serwis plażowy na prywatnej plaży w cenie
 • Darmowy hotelowy bus do Taorminy

Położenie

 • pomiędzy Taorminą i Letojanni, ok. 4 km do Taorminy (od kwietnia do października kilka razy dziennie bezpłatny bus hotelowy)
 • bezpośrednio przy prywatnej żwirowej plaży (dojście małym tunelem)
 • przystanek komunikacji miejskiej przy hotelu
 • czas dojazdu z lotniska ok. 60 min

W cenie: • kryty basen • sauna
Płatne: • łaźnia turecka • łaźnia parowa • jacuzzi • siłownia • masaże • zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne w spa

sycylia_2016_03

DO DYSPOZYCJI GOŚCI: • recepcja • lobby • winda • restauracja główna z tarasem • 2 bary • restauracja a la carte na plaży (płatna, czynna od maja do września) • duży basen zewnętrzny • kryty basen • ogród • taras słoneczny • spa

WYPOSAŻENIE: • Wi-Fi (w miejscach ogólnodostępnych, w cenie) • leżaki, parasole i ręczniki plażowe (przy basenie w cenie, na plaży od maja do września 2 leżaki i 1 parasol w cenie)

Pokój 2-osobowy: kod pokoju: DZX1 • 1-3 os. • wanna lub prysznic • WC • suszarka do włosów • klimatyzacja (od czerwca do września) • TV sat. • telefon • sejf (w cenie) • minibar (płatny)
Dwa posiłki: • śniadanie w formie bufetu • kolacja z 3-daniowego menu do wyboru

ZASADY KURSU Coaching Travel SYCYLIA

Dla kogo?
Jeśli interesujesz się podróżami i rozwojem osobistym, coachingiem, lub jesteś coachem, trenerem lub menadżerem, jeśli z powodzeniem zdobyłeś certyfikat coacha lub studia podyplomowe, czytasz książki dotyczące motywowania, rozwoju, coachingu – ten kurs jest właśnie dla ciebie.

Jak?
Działamy w oparciu o najnowsze osiągnięcia psychologii zorientowanej na proces i pracy z systemem umysł/ ciało, a także podejścia niedualnego. Bazą będą dwie gry coachingowe: kryZYSK, czyli 99 mil do portu oraz STO MAP DO CELU. Pracujemy przez cały kurs z wykorzystaniem procesów uważności. Otoczenie, przyroda, zjawiskowe miejsca, przestrzeń, dynamicznie zmieniające się sytuacje oraz procesy grupowe będą zaproszeniem do odnajdywania inspiracji osobistych, skojarzeń i metafor. To, co inne osoby osiągają w wyniku długotrwałych procesów, Ty uzyskasz w ciągu jednej sesji generując zmiany, które przyjdą błyskawicznie i trwale, dzięki wykorzystaniu technik pracy z grami coachingowym.

sycylia_2016_12

Program wyjazdu

Dzień 1 [ po przyjeździe do hotelu i zakwaterowaniu]
Każdy dzień poprzedza poranna superwizja będąca podsumowaniem odkryć coachingowych z dnia poprzedniego oraz omówieniem ćwiczeń prowadzanych indywidualnie. To również czas na dzielenie się spostrzeżeniami, zadawanie pytań, omawianie elementów poznanej wiedzy. Niekiedy superwizje będą odbywały się na koniec dnia jako podsumowanie dnia z uwagi na program wyprawy, np. wymagający porannej aktywności podróżniczej. Niektóre punkty programu mogą ulec zmianie lub uelastycznieniu z powodu aktywności podróżniczej.
1. Wprowadzenie
• Przedstawienie się, omówienie założeń i celów wyprawy
• Kontrakt grupowy i ustalenie oraz omówienie zasad
2. Prezentacja wstępna metod pracy
3. Użycie GRY: STO MAP DO CELU
• Proces indywiduacji [Indywidualna osoba na tle grupy] – pierwsza gra
i. Praca z metaforą dotyczącą osobowości – autoprezentacja
• Znaczenie pytań w coachingu – ćwiczenie z pytaniami
i. Pytania graniczne do metafory
ii. Podsumowanie i wnioski
4. Zadania/inspiracje na wieczór [każdy dzień będą kończyć krótkie zadania o charakterze inspirującym w czasie wieczornego odpoczynku]

sycylia_2016_14

Dzień 2
1. Poranna superwizja
2. Kolejna gra z zestawu STO MAP DO CELU
• ćwiczenie indywidualne dotyczące roli coacha – autoprezentacja
o Parametry roli określone przez każdą osobę
o Wnioski i podsumowanie gry
3. Kolejna gra: Znaczenie komunikacji i uważności w coachingu.
• Czym jest Pierwsza [U1] i Druga uwaga [U2]? Wykorzystanie otoczenia, przyrody, otaczających zjawisk do ćwiczenia uważności
• ćwiczenie – uaktywnienie U1 i U2
o Jak być uważnym i otwartym na kontakt z drugim człowiekiem?
o Jak być uważnym na pole relacji?
o Jak być uważnym na sygnały terenu, otoczenia, przestrzeni?
• Wnioski i podsumowanie
Po południu
4. Kolejna gra: Moja życiowa misja
• Pojęcie misji i jej znaczenie
• Czym jest życiowa misja?
o Gdy misja wyłania się z poczucia sensu, predyspozycji i przyjemności
o Misja oraz intencja. Uczłowieczenie własnych pragnień
o Jak budować strategie sukcesu w oparciu o własne potrzeby?
• ćwiczenie z intencją i tożsamością
5. Kolejna gra: Ty i Twoje codzienne role. Jak budujesz własne strategie sukcesu?
• Skanowanie poziomów funkcjonowania człowieka w różnych rolach z wykorzystaniem gry
• Podsumowanie gry i wnioski
5. Podsumowanie dnia, wnioski
6. Zadania/inspiracje na wieczór

sycylia_2016_08

Dzień 3

1. Poranna superwizja
2. Prezentacja drugiej gry kryZYSK, czyli 99 mil do portu
3. Znaczenie celu w coachingu. Budowanie celów
• Prawdziwy cel oparty o misję, to cel, dla którego warto żyć
• Czym różni się cel od efektu?
• Ekologia celu
• Pierwsza gra: Od celu do efektu
o Podsumowanie i wnioski
4. Druga gra z zestawu: Wykorzystanie zasobów osobistych
• Użycie skutecznych zasobów w drodze do rezultatów osobistych
• Podsumowanie i wnioski
Po południu
5. Mistrzostwo jako pojęcie związane z odpowiedzialnością za własny rozwój
• Homo consonum, człowiek harmonijny
• W którym momencie stajesz się mistrzem?
• Czym jest inicjacja w mistrzostwo?
• Czym jest Podróż Bohatera i jak się do niej przygotować
o STO MAP DO CELU – kolejna kołczoGRA/ćwiczenie z zestawu – wykorzystanie archetypów
6. Wielkie Zadanie Inicjacyjne – przekroczenie progu pełnej dojrzałości/mistrzostwa
o Początek Podróży Bohatera
o KołczoGRA/ćwiczenie: Zaplanuj własne Wielkie Zadanie Inicjacyjne w Podróży Bohatera
7. Podsumowanie dnia – wnioski
8. Zadania/inspiracje na wieczór

sycylia_2016_16

Dzień 4
1. Poranna lub wieczorna superwizja [w zależności od planu dnia]
2. Wykorzystanie zestawu STO MAP DO CELU: Jak postrzegamy rzeczywistość?
• Jak powstają mapy percepcyjne w naszych umysłach?
• Mapa to nie teren. Mapa jest tylko fragmentem opisu rzeczywistości
o ćwiczenie – co widzisz, co widzą inni?
o Co zapamiętujesz, co było do zapamiętania?
o Jak teren modyfikuje twoją percepcję?
o Podsumowanie i wnioski
• Zmiana rzeczywistości – to zmiana mapy, czyli zmiana percepcji i opisu sytuacji
o Myślenie, emocje i działanie – trzy porządki, które organizują nasze życie
o Przekonania jako struktura myśli, emocji i zachowań – czym są i jak z nimi pracować w coachingu?
a. ćwiczenie – przekonania i myślokształty
b. Podsumowanie i wnioski
3. Podsumowanie dnia – wnioski
4. Zadania/inspiracje na wieczór

sycylia_2016_10

Dzień 5

1. Poranna superwizja
2. Dwa podstawowe systemy socjo-biologiczne – lęk oraz szukanie i zabawa
• Czym jest modelowanie?
• Zabawa jako modelowanie
o W poszukiwaniu najskuteczniejszych modeli
o W jaki sposób modeluje nas przyroda?
o Czego możemy się nauczyć w naszych strategiach od przyrody?
o ćwiczenie z użyciem gry z zestawu STO MAP DO CELU
o Podsumowania i wnioski
3. Kreatywna zabawa jako sposób coachingowego rozwiązywania dylematów
• Zabawa jako projektowanie
• ćwiczenie + wykorzystanie Listy Alexa Osborne`a
• ćwiczenie + wykorzystanie Metody Walt’a Disney ’a
• Podsumowania i wnioski
Po południu
4. Masz wszystkie zasoby by skutecznie działać
5. Czym są twoje zasoby?
a. Metoda Integracji Zasobów – Bohater Idealny [z wykorzystaniem KołczoGRY]
b. Metoda Integracji Zasobów – Od tu i teraz do jutra [ z wykorzystaniem KołczoGRY]
6. Kontynuacja Podróży Bohatera
• Rodzaje bohaterstwa i rodzaje podróży
a. Atrybuty bohatera i parametry podróży
b. Czym zakończy się podroż Bohatera?
c. Jakie będzie twoje urzeczywistnienie misji życiowej?
d. Co będzie nagrodą dla Bohatera u końca podróży?
e. Pogłębienie zasobów Bohatera – role archetypiczne w realnym świecie

• GRA z wykorzystaniem archetypów
• Podsumowanie i wnioski z gier
3. Podsumowanie dnia – wnioski
4. Zadania/inspiracje na wieczór

sycylia_2016_15

Dzień 6
1. Poranna lub wieczorna superwizja [w zależności od planu dnia]
2. Coaching relacji
• Mechanizmy, którymi rządzą się relacje
f. Relacje biznesowe
g. Relacje formalne
h. Relacje miłosne
i. Relacje z obiektem – symptom i przestrzeń jako obiekty
j. Relacje z obiektem – zadanie i wynik jako obiekty
7. ćwiczenia w odniesieniu do konkretnych relacji z wykorzystaniem obu zestawów gier
3. Rozpoznawanie mechanizmu projekcji. Efekt luster
• KołczoGRA/ćwiczenie z zestawu STO MAP DO CELU
• Podsumowanie i wnioski
4. Mosty w relacjach
• Czym są mosty relacji?
• Jak budować mosty relacji?
• Jak budować mosty w złożonych sytuacjach społecznych?
5. Z czym, lub z kim potrzebujesz budować nowe mosty?
• Relacja, pole relacji i system, w którym funkcjonujemy
• Jakie mosty spaliłeś? Po co zostały spalone?
• KołczoGRA/ ćwiczenie: Zadaniem coachingu jest szukanie połączenia.
6. Podsumowanie dnia – wnioski
7. Zadania/inspiracje na wieczór

sycylia_2016_09

Dzień 7
1. Poranna superwizja
2. Zasada szczęścia jako nadrzędny cel coachingu
• Jak budować misję wszystkich misji lub misję centralną?
• Kim jest Bohater, który podróżuje? Pytania o tożsamość
• Odkrywanie osobistej definicji szczęścia bohatera
a. Szczęście i cel biznesowy
b. Szczęście i wynik
3. KołczoGRA/ ćwiczenie z użyciem STO MAP DO CELU
4. Składowe szczęścia
• Czego nauczyła cię droga?
• Koncepcja Tao jako drogi środka, poza iluzjami
• Podróż ku zasadzie praktyczności, prostoty i jednoznaczności
5. KołczoGRA/ ćwiczenia: Życiowa misja oparta na flow [przepływie]
• Podsumowanie i wnioski
Po południu
6. Dalsze wykorzystanie gier: plany na przyszłość
7. Plan dalszych kroków życiowych lub biznesowych
• Dokąd zmierzasz?
• Jakie potrzeby chcesz zrealizować?
8. Gry coachingowe jako uświadamianie postępu i osobistej zmiany: Co odkryłeś w czasie drogi?
• W istocie dokąd podróżowałeś?
• Dokąd zaprowadziła cię droga?
• Co odkryłeś?
9. Zamknięcie osobistego procesu:
• Prezentacja Wielkiego Zadania Inicjacyjnego
• Prezentacja osobistej Podróży Bohatera
• Podsumowania i wnioski
10. Podsumowanie dnia – wnioski
11. Zadania/inspiracje na wieczór

Dzień 8
1. Poranna superwizja grupowa
2. Licencyjny egzamin praktyczny:
• Indywidulana prezentacja gry z zestawu kryZYSK, czyli 99 mil do portu,
• i/lub Indywidualna prezentacja gry z zestawu STO MAP DO CELU
3. Zamknięcie i podsumowanie podróży
4. Feed-back wzajemny, zamknięcie procesu
5. Wyjazd na lotnisko

RAZEM 32 GODZIN SZKOLENIOWYCH

Cena wyjazdu 7 dni – 7238 zł netto

Cena zawiera:
• 3348 zł usługa turystyczna + 0% VAT (przelot w 2 strony, transfer na i z lotniska w Catanii, pobyt w 4 gwiazdkowym hotelu w pokoju 2 osobowym prze 8 dni, 2 posiłki dziennie, ubezpieczenie, opieka rezydenta)
• 3890 zł usługa coachingowa +23% VAT (32 godziny warsztatu i coachingu grupowego, 4 dni wycieczek po wyspie, opieka profesjonalnych coachów, )

Dopłata do pokoju jednoosobowego + 3348 zł
Zgłoszenie na wyjazd rok po kroku:

 • Wypełnienie zgłoszenia poprzez stronę WWW
 • Telefoniczna rozmowa rekrutacyjna
 • Przesłanie umowy na wyjazd i szkolenie do podpisania i odesłania
 • Wpłacenie zaliczki za usługę turystyczną 3348 zł, do dnia 10 września 2016
 • Wpłacenie pozostałej kwoty 4784,70 zł do dnia 25 września 2016