Coaching Travel - Sesje na wyspach szczęśliwych 2015 - Maciej Bennewicz - zrealizowane - VictoriaTravel.pl

Coaching Travel – Sesje na wyspach szczęśliwych 2015 – Maciej Bennewicz – zrealizowane

to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

mapa-wycieczek

Zapraszamy do udziału w specjalnym wyjeździe w ramach coachingtravel

SESJE NA WYSPACH SZCZĘŚLIWYCH 2015

Zgłoszenia osobiste, telefoniczne 22 614 00 00 lub mailowe coaching@miai.iq.pl/victoria/victoria_travel/site

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

 1. 1. Podróż na Kretę
  • Wylot: 4 października 2015 (niedziela) Warszawa godzina 15:5
  • Lądowanie: 4 października 2015 (niedziela) Chania, Kreta godzina 19:50
  Prosimy być odpowiednio wcześniej na lotnisku Okęcie, to jest o 13.30, hala odlotów. Transfer do hotelu około 01:30 minut
 2. Godzina wylotu zostanie potwierdzona przez przewoźnika na 1-2 dni przed wylotem
 3. Dokumenty podróży. Bilety + voucher hotelowy + karta ubezpieczeniowa – generują się na ok. 10 dni przed wylotem i wysyłamy je Państwu na maila. Należy je wydrukować i zabrać ze sobą.
 4. Niezbędne rzeczy. Prosimy o zabranie wygodnego obuwia (treckingowego), wygodnej odzieży do wędrówek, kurtki przeciwdeszczowej lub przeciwwiatrowej, ciepłej bluzy lub polaru, nakrycia głowy itp.
 5. Gry – każdy Uczestnik otrzyma komplet gier na lotnisku, który waży 5kg. Dopuszczalna waga bagażu głównego to 20kg, podręcznego 5 kg (maks wymiary 56x45x25 cm). Prosimy o rozdysponowanie bagażu tak, aby zmieścić teczki o łącznych wymiarach: 10x25x35 cm, gdyż nadbagaż to 40zł za każdy 1kg.
 6. Harmonogram warsztatów Licencja i Self-­‐Coaching
  • Śniadanie 07:30 – 09:15
  • Zbiórka do busa 09:15 – 09:30
  • Zajęcia 09:30 – 17:00 (w tym czasie: wycieczka, zwiedzanie ciekawych miejsc, warsztaty, przerwy na kawę i lunch box, odkrycia coachingowe, powrót do hotelu)
  • Kolacja 19:00 – 20:30
 7. Szczegółowe informacje o hotelu i wyżywieniu znajdziesz na stronie: http://www.itaka.pl/wczasy/grecja/kreta/hotel-cavo-­‐spada-­‐luxury-­‐resort-­‐spa,CHQCAVG.html
 8. Godziny posiłków w hotelu:
  Posiłki self service w opcji all inclusive w restauracji głównej
  • Śniadanie Buffet 07:30 – 10:00 w formie bufetu
  • Przekąski 12:00 – 13:00 i 18:00 – 19:00 lody, kawa, napoje bezlkoholowe i piwo w barze przy basenie; coctaile w barze głównym
  • Obiad buffet 13:00 – 15:00 w formie bufetu w restauracji główej; napoje bezalkoholowe, lokalne piwo i wino do obiadu i kolacji;
  • Kolacja buffet 19:00 – 21:30 w formie bufetu w restauracji główej; napoje bezalkoholowe, lokalne piwo i wino do obiadu i kolacji;
 9. Powrót do Warszawy dnia 11 października wyjazd z hotelu około 15:00:
  • Wylot: 11 października 2014 (niedziela) Chania, Kreta godzina 18:40
  • Lądowanie: 11 października 2014 (niedziela) Warszawa, godzina 20:45
 10. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: 22 614 00 00 lub coaching@miai.iq.pl/victoria/victoria_travel/site

Hotel Cavo Spada Luxury Resort & Spa ***** Grecja, Rapaniana, ok. 25 km na zachód od Chanii

cavo_spada_luxury_resort_and_spa

cavo_spada_luxury_resort_and_spa_2

cavo_spada_luxury_resort_and_spa_3

cavo_spada_luxury_resort_and_spa_4

cavo_spada_luxury_resort_and_spa_5

cavo_spada_luxury_resort_and_spa_6

cavo_spada_luxury_resort_and_spa_7

cavo_spada_luxury_resort_and_spa_8

 

Zgłoszenia osobiste, telefoniczne 22 614 00 00 lub mailowe coaching@miai.iq.pl/victoria/victoria_travel/site

ORGANIZATOR SZKOLENIA: NORMAN BENETT ACADEMY – coachingtravel

Norman Benett Academy to nowoczesna forma szkolenia w zawodach trenera biznesowego i coacha. Rozwijając nasze wieloletnie doświadczenie proponujemy polskie podejście do kształcenia coachów i trenerów biznesu oparte na międzynarodowych standardach szkoleniowych oraz certyfikacie EQA EMCC [European Quality Award Euroean Mentoring & Coaching Council]. Jeśli dotychczasowe nasze programy szkoleniowe w zawodzie coacha oparte były na doświadczeniach biznesowych w międzynarodowych organizacjach oraz dotyczyły dylematów i potrzeb polskich menedżerów, to coachingtravel jest jeszcze bardziej unikalnym i wyspecjalizowanym przedsięwzięciem.

Gdy połączysz wyprawę w nieznane po unikalnych miejscach z coachingiem powstaje coachingtravel. Czym różni się wyprawa coachingowa od klasycznej wycieczki? W klasycznej wycieczce większość elementów jest ściśle zaplanowanych i zazwyczaj nie wydarza się lub nie powinno wydarzyć nic nieprzewidzianego. Natomiast w wyprawie coachingowej rzecz ma się zupełnie inaczej. Przede wszystkim nietypowa sytuacja podroży, wyprawy, wyjścia poza strefę komfortu jest celem samym w sobie. Droga, bycie w podróży, wyprawa jest tym, co stanowi prawdziwą wartość dla podróżnika, coacha, pasjonata. Owszem, podróż jest zaplanowana, podobnie jak ciekawe i inspirujące miejsca do zwiedzania. Zaplanowane są w szczegółach ćwiczenia i rozmowy coachingowe i nawet komfortowe zakwaterowanie, lecz niezaplanowane sytuacje i przygody są również mile widziane, podobnie jak zmiany planów i wyzwania natury logistycznej, psychologicznej, przyrodniczej – one bowiem zapraszają nas do nowych odkryć, do wychodzenia ze strefy komfortu.

Jednak najistotniejszym celem, oprócz doświadczania podróży w kontakcie z malowniczą przyrodą, jest nabywanie umiejętności i kompetencji coachingowych. Droga jest metaforą zmiany. Zmiana to zaproszenie do wyjścia ze strefy komfortu po to, by dokonać oceny stanu obecnego, ustalić cele rozwojowe i spodziewane efekty i wreszcie podjąć modyfikacje we własnym stylu działania. Droga staje się również zaproszeniem do budowy kompleksowej strategii prowadzącej do sukcesu. W coachingtravel zastosowaliśmy jeden z najnowocześniejszych modeli edukacyjnych i rozwojowych. To model kształcenia poprzez zabawę, w czasie aktywnego, ekscytującego podróżowania, w czasie osobistego coachingu w grupie, jako proces poznawania siebie samego, przy jednoczesnym poznawaniu narzędzi coachingowych. Poznasz bowiem gry coachingowe, kołczoGRY, dzięki którym zmiana, rozwój, coaching, procesy grupowe okażą się proste i łatwe w kierowaniu a osobiste odkrycia rozwojowe w zasięgu ręki.

Gry coachingowe [kołczoGRY] pozwalają osiągnąć znakomite rezultaty w krótkim okresie czasu. W czasie procesu grupowego następuje zmiana osobista polegająca na odwołaniu się do najsilniejszych osobistych wartości i życiowej misji. Pojawia się głębokie rozumienie własnych i cudzych motywacji oraz praktyczne poznanie narzędzi coachingowych.

Zapraszamy menedżerów, coachów i trenerów, pasjonatów i podróżników, każdego, komu nieobce jest doświadczanie, zabawa, rozwój osobisty i zamiłowanie do podróży, oraz egzotycznych miejsc. Dlatego program dostosowany jest z jednej strony do celów i zadań stawianych wobec ludzi biznesu, lecz również do wszystkich osób ciekawych świata, rozmiłowanych w rozwoju osobistym i doświadczaniu. Będziemy poznawać techniki i narzędzia coachingowe w nowatorskiej formie kołczoGIER. Będziemy uczyć się zarządzania zmianą, uruchamiania ciekawości, osobistej spójności i wewnętrzej charyzmy coacha. Podróż może być również tylko i aż zabawą, dobrym wypoczynkiem, oddechem od codzienności. To Ty zdecydujesz jak wypełnisz podróż, do której cię zapraszamy!

DLACZEGO WYSYPY SZCZĘŚLIWE?

Wyspy Szczęśliwe [Makároi Nḗsoi ] to w mitologii greckiej miejsce w Hadesie pomiędzy światami, do którego trafiali ludzie uczciwi, dobrzy i spójni by zaznawać wiecznego spokoju i harmonii. Metaforycznie mówi się, że Wyspy Szczęśliwe to miejsce beztroskiego życia w równowadze, gdzie zaznaje się szczęścia i jednoczesnej zgody na otaczający świat, gdzie wygasa potrzeba pogoni za pozornymi oznakami sukcesu. Mieszkańcy tych mitycznych wysp doznawali oświecenia, dzięki któremu mogli czerpać pełnię radości bez uczucia zazdrości lub niespełnienia. W mitologii celtyckiej Wsypy Szczęśliwe to Avalon, miejsce, do którego udał się król Artur ranny i zmęczony poszukiwaniem największego skarbu chrześcijaństwa – świętego Graala. Idea wysp, na których toczy się życie w zgodzie z naturą, w poczuciu wewnętrznej równowagi pojawia się w różnych kulturach i często bywała wątkiem literackim, jako symbol tęsknot ludzkości za naturalnym ładem i poczuciem sensu istnienia.

Tytuł najnowszej książki Macieja Bennewicza to Coaching na Wyspach Szczęśliwych. Są to relacje coachów z podróży po całym świecie, w czasie których uczestnicząc w tradycjach i rytuałach odległych kultur uczyli się odmiennych od polskiej koncepcji szczęścia. Czego możemy nauczyć się o szczęściu od innych społeczności? To pytanie stało się motywem przewodnim książki i jednocześnie projektu coachingtravel. Maciej Bennewicz będzie jednym z trenerów – coachów prowadzących trening i kurs w czasie wyprawy.

ZASADY KURSU coachingtravel

LICENCJA GIER COACHINGOWYCH, KOŁCZOGIER

Dla kogo?

Jeśli interesujesz się podróżami i rozwojem osobistym, coachingiem, lub jesteś coachem, trenerem lub menadżerem, jeśli z powodzeniem zdobyłeś certyfikat coacha lub studia podyplomowe, czytasz książki dotyczące motywowania, rozwoju, coachingu – ten kurs jest właśnie dla ciebie.

Jak?

Działamy w oparciu o najnowsze osiągnięcia psychologii zorientowanej na proces i pracy z systemem umysł/ ciało, a także podejścia niedualnego. Bazą będą dwie gry coachingowe,
kołczoGRY autorstwa Macieja Bennewicza: kryZYSK, czyli 99 mil do portu oraz STO MAP DO CELU. Pracujemy przez cały kurs z wykorzystaniem procesów uważności. Otoczenie, przyroda, zjawiskowe miejsca, przestrzeń, dynamicznie zmieniające się sytuacje oraz procesy grupowe będą zaproszeniem do odnajdywania inspiracji osobistych, skojarzeń i metafor. To, co inne osoby osiągają w wyniku długotrwałych procesów, Ty uzyskasz w ciągu jednej sesji generując zmiany, które przyjdą błyskawicznie i trwale, dzięki wykorzystaniu technik pracy z grami coachingowym, kołczoGRAMI.

W pakiecie z LICENCJĄ

SELF COACHING

Co się wydarzy?

Ośmiodniowa wyprawa na jedną z wysp szczęśliwych to też self coaching, czyli trening osobistej zmiany, odkrywanie własnych, mocnych stron, wewnętrznej drogi do poczucia tożsamości, równowagi i spełnienia. To zaproszenie do poszukiwania odpowiedzi czym jest moje indywidualne poczucie szczęścia i jakie drogi do niego prowadzą? Pod opieką profesjonalnych, doświadczonych coachów i podróżników z odwagą sięgniesz po nowe odkrycia i zasoby. Szczęście może być w zasięgu ręki tak namacalne i autentyczne jak codzienny chleb na śniadanie. Nowatorsko i bezpiecznie, przyjaźnie i skutecznie dokonasz rewolucyjnych odkryć, w dobrym dla siebie tempie.

Na czym będzie polegać rewolucja? To, co dotychczas wydawało ci się ograniczające i trudne, nie będzie już zaśmiecać twojej uwagi. Twoje nowe pomysły na siebie staną się strategią sukcesu.

Jak?

Przyroda, zjawiskowe miejsca, podróż poza codzienną strefę komfortu są naturalnym zaproszeniem do zmiany. W tych nowych miejscach, sytuacjach, krajobrazach przeżyjesz gry coachingowe jakich jeszcze na rynku polskim nie było. Doświadczysz pracy na własnych zasobach i umiejętnościach – od prostych skojarzeń, po bardziej złożone ćwiczenia i kreacje własnej wyobraźni, do tworzenia konkretnych strategii sukcesu.

Gry

Pierwsza z gier kryZysk, czyli 99 mil do portu wykorzystuje elementy nawiązujące do tradycyjnych gier planszowych oraz gier RPG [role-playing game]. Jednak jej główną częścią jest praca na własnych zasobach, oraz skuteczne ustalanie celów, zamiarów dotyczących przyszłości oraz spodziewanych rezultatów, czyli efektów.

Druga gra: STO MAP DO CELU jest grą z użyciem trzech, specjalnie zaprojektowanych talii kart, dzięki którym posługujemy się zarówno pobudzającymi pytaniami, sekwencją skojarzeń do inspirujących historii oraz technikami kreatywnymi, dzięki którym uruchamiane są osobiste talenty i zasoby. Dzięki grze eksplorujemy różne strategie dochodzenia do rezultatu. Każda z gier uzupełniona jest książką, a w przypadku STU MAP DO CELU mamy do czynienia również z gotowym podręcznikiem dotyczącym pracy kreatywnej w coachingu. Każda z gier to
również zabawa zbliżona do role-playing game o wielopoziomowych możliwościach, pozwalająca na zajmowanie się dowolnymi tematami. Każda z nich stwarza niemal nieograniczone możliwości zabawy twórczej oraz daje wszechstronne pole zastosowań zarówno w obszarze biznesowym, rozwojowym, planowania przyszłości, pracy z grupą jak i po prostu dobrej rozrywki.

Licencja na kołczoGRY

Jednym z efektów będzie uzyskanie licencji trenerskiej na szkolenie z obu prezentowanych gier, które otrzymasz na początku wyprawy. W czasie wyprawy na jedną z wysp szczęśliwych uzyskasz licencję trenerską uprawniającą do prowadzenia szkoleń z dwóch poznanych gier coachingowych:

 • kryZYSK, czyli 99 mil do portu, oraz
 • STO MAP DO CELU

Licencja obejmuje:

 • Znajomość podstawowych i zaawansowanych gier
 • Znajomość i praktyczną umiejętność szkolenia osób oraz grup z różnorodnych zastosowań obu gier.
  • Szkolenia tego rodzaju mogą być skierowane do: menedżerów, trenerów biznesowych, coachów, pasjonatów, pedagogów, nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzieży, w tym również do osób nie związanych z coachingiem.
  • Gry znakomicie wpisują się w coaching indywidualny i grupowy; trening kreatywności; wszelkiego rodzaju spotkania grupowe – od integracji po pracę nad projektami; zajęcia plastyczne; integracyjne; artoterapię i terapię sztuką; oraz wszelkiego rodzaju relacje interpersonalne
 • Zgodę licencjodawcy na szkolenie z w/w gier dla nieograniczonej liczby uczestników
 • Preferencyjne ceny zakupu gier dla odbiorców przyszłych szkoleń
 • Możliwość używania marki licencjodawcy w czasie prowadzenie szkoleń z w/w gier oraz pracy indywidulanej z ich wykorzystaniem

Końcowy egzamin praktyczny będzie polegał na prezentacji wybranych przez uczestnika gier, jednej lub dwóch.

Warunki przyjęcia na kurs:

 • Rozmowa rekrutacyjna
 • Nadesłanie pisemnego zgłoszenia
 • Podpisanie umowy
 • Wpłata zadatku
 • Akceptacja regulaminu kursu

Regulamin kursu:

 1. Warsztaty stanowią cykl. W celu uzyskania licencji należy aktywnie uczestniczyć w całym cyklu zajęć programowych.
 2. Na wyjazd zagraniczny zabieramy ważne dokumenty podróży.
 3. Na miejsca zbiórki przychodzimy punktualnie.
 4. Stroje i obuwie dobieramy odpowiednio do charakteru wycieczek, czyli sportowo-turystyczne.
 5. W związku z procesowym charakterem warsztatów, w godzinach szkoleniowych nie spożywamy napojów alkoholowych, środków odurzających i substancji psychoaktywnych, nie palimy w miejscach niedozwolonych.
 6. W czasie warsztatów zgłaszamy potrzebę oddalenia się od grupy.
 7. Przestrzegamy przepisów bezpieczeństwa.
 8. Jeżeli stale bierzemy leki, na wyjazd zabieramy wystarczający ich zapas.

Miejsce……………… dn………………………
Podpis Uczestnika……………………………..

 

Zgłoszenia osobiste, telefoniczne 22 614 00 00 lub mailowe coaching@miai.iq.pl/victoria/victoria_travel/site

 

PROGRAM MERYTORYCZNY

KURSU/WYPRAWY coachingtravel

Dzień 1 [ po przyjeździe do hotelu i zakwaterowaniu]

[Każdy dzień poprzedza poranna superwizja będąca podsumowaniem odkryć coachingowych z dnia poprzedniego oraz omówieniem kołczogier/ćwiczeń prowadzanych indywidualnie. To również czas na dzielenie się spostrzeżeniami, zadawanie pytań, omawianie elementów poznanej wiedzy. Niekiedy superwizje będą odbywały się na koniec dnia jako podsumowanie dnia z uwagi na program wyprawy, np. wymagający porannej aktywności podróżniczej. Niektóre punkty programu mogą ulec zmianie lub uelastycznieniu z powodu aktywności podróżniczej.]

 1. Wprowadzenie
  1. Przedstawienie się, omówienie założeń i celów wyprawy
  2. Kontrakt grupowy i ustalenie oraz omówienie zasad
 2. Prezentacja wstępna obu kołczoGIER i metod pracy z ich użyciem
 3. Użycie kołczoGRY: STO MAP DO CELU
  1. Proces indywiduacji [Indywidualna osoba na tle grupy] – pierwsza gra
  2. Praca z metaforą dotyczącą osobowości – autoprezentacja
  3. Znaczenie pytań w coachingu – kołczoGRA/ćwiczenie z pytaniami
   1. Pytania graniczne do metafory
   2. Podsumowanie i wnioski
 4. Zadania/inspiracje na wieczór [każdy dzień będą kończyć krótkie zadania o charakterze inspirującym w czasie wieczornego odpoczynku]

Dzień 2

 1. Poranna superwizja
 2. Kolejna gra z zestawu STO MAP DO CELU
  1. KołczoGRA/ćwiczenie indywidualne dotyczące roli coacha – autoprezentacja
   1. Parametry roli określone przez każdą osobę
   2. Wnioski i podsumowanie gry
 3. Kolejna gra: Znaczenie komunikacji i uważności w coachingu.
  1. Czym jest Pierwsza [U1] i Druga uwaga [U2]? Wykorzystanie otoczenia, przyrody, otaczających zjawisk do ćwiczenia uważności
  2. KołczoGRA/ćwiczenie – uaktywnienie U1 i U2
   1. Jak być uważnym i otwartym na kontakt z drugim człowiekiem?
   2. Jak być uważnym na pole relacji?
   3. Jak być uważnym na sygnały terenu, otoczenia, przestrzeni?
 4. Wnioski i podsumowanie

Po południu

 1. Kolejna gra: Moja życiowa misja
  1. Pojęcie misji i jej znaczenie
  2. Czym jest życiowa misja?
   1. Gdy misja wyłania się z poczucia sensu, predyspozycji i przyjemnościo Misja oraz intencja. Uczłowieczenie własnych pragnień
   2. Jak budować strategie sukcesu w oparciu o własne potrzeby?
  3. KołczoGRA/ćwiczenie z intencją i tożsamością
  4. Kolejna gra: Ty i Twoje codzienne role. Jak budujesz własne strategie sukcesu?
   1. Skanowanie poziomów funkcjonowania człowieka w różnych rolach z wykorzystaniem gry
   2. Podsumowanie gry i wnioski
 2. Podsumowanie dnia, wnioski
 3. Zadania/inspiracje na wieczór

Dzień 3

 1. Poranna superwizja
 2. Prezentacja kołczoGRY kryZYSK, czyli 99 mil do portu
 3. Znaczenie celu w coachingu. Budowanie celów
  1. Prawdziwy cel oparty o misję, to cel, dla którego warto żyć
  2. Czym różni się cel od efektu?
  3. Ekologia celu
  4. Pierwsza gra: Od celu do efektu
   1. Podsumowanie i wnioski
  5. Druga gra z zestawu: Wykorzystanie zasobów osobistych
   1. Użycie skutecznych zasobów w drodze do rezultatów osobistych
   2. Podsumowanie i wnioski

Po południu

 1. Mistrzostwo jako pojęcie związane z odpowiedzialnością za własny rozwój
  1. Homo consonum, człowiek harmonijny
  2. W którym momencie stajesz się mistrzem?
   1. Czym jest inicjacja w mistrzostwo?
   2. Czym jest Podróż Bohatera i jak się do niej przygotować
    1. STO MAP DO CELU – kolejna kołczoGRA/ćwiczenie z zestawu – wykorzystanie archetypów
 2. Wielkie Zadanie Inicjacyjne – przekroczenie progu pełnej dojrzałości/mistrzostwa
  1. Początek Podróży Bohatera
  2. KołczoGRA/ćwiczenie: Zaplanuj własne Wielkie Zadanie Inicjacyjne w Podróży Bohatera
 3. Podsumowanie dnia – wnioski
 4. Zadania/inspiracje na wieczór

Dzień 4 [krótszy z uwagi na wycieczkę]

 1. Poranna lub wieczorna superwizja [w zależności od planu dnia]
 2. Wykorzystanie zestawu STO MAP DO CELU: Jak postrzegamy rzeczywistość?
  1. Jak powstają mapy percepcyjne w naszych umysłach?
  2. Mapa to nie teren. Mapa jest tylko fragmentem opisu rzeczywistości
  3. KołczoGRA/ćwiczenie – co widzisz, co widzą inni?
  4. Co zapamiętujesz, co było do zapamiętania?
  5. Jak teren modyfikuje twoją percepcję?
  6. Podsumowanie i wnioski
   1. Zmiana rzeczywistości – to zmiana mapy, czyli zmiana percepcji i opisu sytuacji
  7. Myślenie, emocje i działanie – trzy porządki, które organizują nasze życie
  8. Przekonania jako struktura myśli, emocji i zachowań – czym są i jak z nimi pracować w coachingu?
 3. KołczoGRA/ćwiczenie – przekonania i myślokształty
 4. Podsumowanie i wnioski
 5. Podsumowanie dnia – wnioski
 6. Zadania/inspiracje na wieczór

Dzień 5

 1. Poranna superwizja
 2. Dwa podstawowe systemy socjo-biologiczne – lęk oraz szukanie i zabawa
  1. Czym jest modelowanie?
  2. Zabawa jako modelowanie
   1. W poszukiwaniu najskuteczniejszych modeli
   2. W jaki sposób modeluje nas przyroda?
   3. Czego możemy się nauczyć w naszych strategiach od przyrody?
   4. KołczoGRA/ćwiczenie z użyciem gry z zestawu STO MAP DO CELU
   5. Podsumowania i wnioski
 3. Kreatywna zabawa jako sposób coachingowego rozwiązywania dylematów
  1. Zabawa jako projektowanie
  2. KołczoGRA/ćwiczenie + wykorzystanie Listy Alexa Osborne`a
  3. KołczoGRA/ćwiczenie + wykorzystanie Metody Walt’a Disney ’a
  4. Podsumowania i wnioski

Po południu

 1. Masz wszystkie zasoby by skutecznie działać
 2. Czym są twoje zasoby?
  1. Metoda Integracji Zasobów – Bohater Idealny [z wykorzystaniem KołczoGRY]
  2. Metoda Integracji Zasobów – Od tu i teraz do jutra [ z wykorzystaniem KołczoGRY]
 3. Kontynuacja Podróży Bohatera
  1. Rodzaje bohaterstwa i rodzaje podróży
   1. Atrybuty bohatera i parametry podróży
   2. Czym zakończy się podroż Bohatera?
   3. Jakie będzie twoje urzeczywistnienie misji życiowej?
   4. Co będzie nagrodą dla Bohatera u końca podróży?
   5. Pogłębienie zasobów Bohatera – role archetypiczne w realnym świecie
  2. KołczoGRA z wykorzystaniem archetypów
  3. Podsumowanie i wnioski z gier
 4. Podsumowanie dnia – wnioski
 5. Zadania/inspiracje na wieczór

Dzień 6 [krótszy z uwagi na wycieczkę]

 1. Poranna lub wieczorna superwizja [w zależności od planu dnia]
 2. Coaching relacji
  1. Mechanizmy, którymi rządzą się relacje
   1. Relacje biznesowe
   2. Relacje formalne
   3. Relacje miłosne
   4. Relacje z obiektem – symptom i przestrzeń jako obiekty
   5. Relacje z obiektem – zadanie i wynik jako obiekty
 3. KołczoGRY/ćwiczenia w odniesieniu do konkretnych relacji z wykorzystaniem obu zestawów gier
 4. Rozpoznawanie mechanizmu projekcji. Efekt luster
  1. KołczoGRA/ćwiczenie z zestawu STO MAP DO CELU
  2. Podsumowanie i wnioski
 5. Mosty w relacjach
  1. Czym są mosty relacji?
  2. Jak budować mosty relacji?
  3. Jak budować mosty w złożonych sytuacjach społecznych?
 6. Z czym, lub z kim potrzebujesz budować nowe mosty?
  1. Relacja, pole relacji i system, w którym funkcjonujemy
  2. Jakie mosty spaliłeś? Po co zostały spalone?
  3. KołczoGRA/ ćwiczenie: Zadaniem coachingu jest szukanie połączenia.
 7. Podsumowanie dnia – wnioski
 8. Zadania/inspiracje na wieczór

Dzień 7

 1. Poranna superwizja
 2. Zasada szczęścia jako nadrzędny cel coachingu
  1. Jak budować misję wszystkich misji lub misję centralną?
  2. Kim jest Bohater, który podróżuje? Pytania o tożsamość
  3. Odkrywanie osobistej definicji szczęścia bohatera
   1. Szczęście i cel biznesowy
   2. Szczęście i wynik
 3. KołczoGRA/ ćwiczenie z użyciem STO MAP DO CELU
 4. Składowe szczęścia
  1. Czego nauczyła cię droga?
  2. Koncepcja Tao jako drogi środka, poza iluzjami
  3. Podróż ku zasadzie praktyczności, prostoty i jednoznaczności
 5. KołczoGRA/ ćwiczenia: Życiowa misja oparta na flow [przepływie]
 6. Podsumowanie i wnioski

Po południu

 1. Dalsze wykorzystanie gier: plany na przyszłość
 2. Plan dalszych kroków życiowych lub biznesowych
  1. Dokąd zmierzasz?
  2. Jakie potrzeby chcesz zrealizować?
 3. Gry coachingowe jako uświadamianie postępu i osobistej zmiany: Co odkryłeś w czasie drogi?
  1. W istocie dokąd podróżowałeś?
  2. Dokąd zaprowadziła cię droga?
  3. Co odkryłeś?
 4. Zamknięcie osobistego procesu:
  1. Prezentacja Wielkiego Zadania Inicjacyjnego
  2. Prezentacja osobistej Podróży Bohatera
  3. Podsumowania i wnioski
 5. Podsumowanie dnia – wnioski
 6. Zadania/inspiracje na wieczór

Dzień 8

 1. Poranna superwizja grupowa
 2. Licencyjny egzamin praktyczny:
  1. Indywidulana prezentacja gry z zestawu kryZYSK, czyli 99 mil do portu,
  2. i/lub Indywidualna prezentacja gry z zestawu STO MAP DO CELU
 3. Zamknięcie i podsumowanie podróży
 4. Feed-back wzajemny, zamknięcie procesu
 5. Wyjazd na lotnisko

RAZEM 48 GODZIN SZKOLENIOWYCH

Zgłoszenia osobiste, telefoniczne 22 614 00 00 lub mailowe coaching@miai.iq.pl/victoria/victoria_travel/site